Műanyag vagy fém borítású laptop – melyik a biztonságosabb?
Jul 27, 2020
Laptop vásárlása során az egyik legfontosabb szempont, hogy a gép hosszú távon is működőképes legyen. Legyen masszív, strapabíró, és ne hibásodjon meg már a legkisebb ütéstől is. Egyszóval bárhová magunkkal tudjunk vinni gépünket úgy, hogy közben ne kelljen még a széltől is óvnunk.
De milyen borítással ellátott laptopot érdemes választanunk, ha ténylegesen hosszú távra tervezünk? Most bemutatjuk a műanyag és a fém házak közti, lényeges különbségeket!
A műanyag borítású laptop előnyei és hátrányai
Az általános használatra készült laptopok esetében leggyakrabban műanyag borítással találkozhatunk. Nem véletlenül, hiszen ez a legolcsóbb és legpraktikusabb megoldás is egyben. A gyártás folyamata gyorsabb és egyszerűbb, kevesebb anyagot is igényel, így a hipermarketek pocaira kerülő laptopok jóval olcsóbban értékesíthetők, mint a prémium kategóriás gépek.
Ezeknél az olcsóbb laptopoknál azonban hosszabb távú használat után több esztétikai és működésbeli probléma is jelentkezhet. Az olcsó műanyag borítás hátránya ugyanis, hogy gyorsabban kopik és kevésbé képes ellenállni a különböző sérüléseknek.
Nem csak az általános felhasználású, de a business class laptopok esetében is találkozhatunk persze műanyag borítással. Ezekre a gépekre azonban jellemző, hogy házuk masszívabb, strapabíróbb anyagból készül, és általában már a gyártás során színezett műanyagot használnak hozzá, így festést és lakkozást nem igényel.
A business class laptopok esetében tehát nem kell az olyan esztétikai problémáktól sem tartanunk, mint a folyamatos használat mellett idővel lepattogó festékréteg, mindezek mellett jóval strapabíróbb, az esetleges ütéseknek is ellenálló vázban kapjuk meg gépünket.
A fém borítás szinte minden szempontból győzedelmeskedik
Alapvetően nem kérdés, hogy a fém jóval strapabíróbb és ellenállóbb az ütésekkel szemben, mint az egyszerű műanyag. Éppen ezért az üzleti laptopok egy része már magnézium borítással kerül piacra. Ez a fém nem csak strapabíró és biztonságos, de mindezek mellett még könnyű is, így a legtöbb üzleti gép egyszerűbben is hordozható, mint az általános használatra tervezett, hipermarketekben is kapható laptopok.
A fém borítású gépek tehát egyszerre biztonságosak, kényelmesek, és kevésbé valószínű, hogy az állandó használat esztétikai hibákat idézne elő rajtuk. Megjelenésük pedig elegáns, és már önmagában is profizmust sugároz. Ha igazán hosszú távra tervezünk, érdemes olyan, fém borítású gép mellett dönteni, mint például a Dell prémium kategóriás, üzleti laptopjai, melyek egész biztos, hogy évekig jó szolgálatot tesznek, legye szó akár magán-, akár munkacélból történő felahsználásról..
Műanyag vagy fém, a business class már önmagában garancia a minőségre
Összességében elmondható, hogy a business class laptopok, legyenek akár műanyag, akár fém borításúak, sokkal jobban bírják a strapát, mint az egyszerű, hipermarketek polcain is megtalálható gépek. Ez annak köszönhető, hogy kifejezetten nagy igénybevételre tervezték őket, így kevésbé kell aggódnunk amiatt, hogy néhány ütés tönkreteheti a hardvert.
Az üzleti kategóriában a műanyag borítású laptopok is megbízhatóan és kitartóan állják a sarat, és egyáltalán nem maradnak alul a fémházas gépekkel szemben. Persze, ha igazán strapabíró gépet keresünk, akkor a fém borítás extra biztonságérzetet és védelmet biztosít.
Prémium kategóriás, felújított laptopjaink között a magas minőségű műanyagból, illetve a fémből készült borítású modelleket egyaránt megtalálhatja!